بانکداری امنی‌چنل

جایی که کانال‌ها جهت تضمین تجربه مشتری برتر از هر مسیری، تسهیل و بهینه‌سازی شده‌اند. یک هاب مرکزی که افزودن ویژگی‌های جدید را هماهنگ و از تجارب بدون اصطکاک با هر دستگاهی پشتیانی می‌کند.

متحول کردن شرایط

به جای ایجاد وظایف کسب‌وکاری دیجیتال برای هر کانال، بهتر است همه این فعالیت‌ها به صورت یکپارچه صورت پذیرد و از طریق یک هاب مرکزی در کانال‌ها توزیع شود. در این شیوه بانک‌ها می‌توانند تعاملات مشتری را در بخش‌های مختلف هماهنگ کرده در زمان صرفه‌جویی و تجربه متشری معناداری ایجاد کنند.

یک جنبش نوآوری دو سرعته

معرفی یک معماری دو سرعته (two-speed) به بانک‌ها این امکان را می‌دهد که بهترین جز از بخش‌های قدیمی و جدید را با هم ادغام کنند. جایگزینی یک لایه تجربه مشتری دیجیتال‌محور روی سیستم‌های موروثی از طریق استفاده مجدد از داده‌ها و قابلیت‌هایی که سیستم‌های کر دارد، موجب ایجاد توانایی هماهنگ‌سازی سفرهای مشتری یکپارچه می‌شود. از آن جا که لایه تجربه مشتری تا حدودی با سیستم‌های کر سنتی همراه می‌شود، نوآوری می‌تواند با دو سرعت متفاوت صورت گیرد: آهسته و پیوسته در سطح کر و سریع در سطح دیجیتال. چنین نوآوری دو سرعته‌ای این امکان را فراهم می‌کند که تغییرات فرانت‌اند جهت همگام‌سازی با تقاضای بازار انجام پذیرد.

درک کامل بانکداری موبایلی

بانکداری موبایلی تبدیل به یک نقطه تماس اصلی در فضای اومنی‌چنل شده است. قدرت کلیدی موبایل، در حقیقت توانایی آن در آوردن بانک به جیب مشتریان است. با نرم‌افزارهای بانکداری موبایلی، خدمات در هر زمان و مکان قابل استفاده هستند. هم‌چنین موبایل قابلیت‌های ارتباطی آنی منحصربه‌فردی ارائه می‌دهد، به این معنا که مسائل و شکایات می‌تواند سریعا برطرف شوند. دسترسی و شناسایی به سرعت از طریق فناوری‌های بیومتریک کنترل می‌شود، ضمن این که فناوری‌های اسکن کردن، کاغذبازی را برای همیشه ریشه‌کن می‌کنند. در واقع موبایل حرف‌های زیادی برای گفتن دارد اما بانک‌ها باید بیشتر احتیاط کنند. سرگرم شدن با موبایل موجب پیشرفت پورتفوی اومنی‌چنل نخواهد شد و صرفاً سیلوی دیگری را ایجاد خواهد کرد. از یک اپلیکیشن موبایلی یک بار مصرف باید اجتناب شود. در عوض بانک‌ها باید قابلیت‌های اومنی‌چنل کلی را ایجاد کنند که با گوشی‌های هوشمند سازگار باشد و در روش‌های دیگر تعامل با مشتری شامل بانکداری آنلاین یا حتی کانال‌های رو در رو به آسانی مورد استفاده قرار گیرند. سرمایه‌گذاری در استراتژی اپلیکیشن موبایلی کار درستی است اما عدم موفقیت در اومنی‌چنل کردن آن از همان ابتدا، کار کاملا اشتباهی است.